Weekend będzie upalny i burzowy! – Prognoza od 13 do 14 sierpnia

Przez weekend nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz upalne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego wschodu i północy Europy. Poza tym do końca weekendu nad morzem i w naszym kraju pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu i burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem i na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad morzem oraz częściowo na Pomorzu i północnym wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C/+23°C w górach i na południu Polski do +24°C/+31°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz ze wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem oraz częściowo na północy i w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i ze wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem oraz w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad morzem oraz na północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C/+26°C w górach i na południu Polski do +28°C/+33°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju oraz nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie początkowo dość stabilne i lekko spadnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.