We wtorek na Pomorzu pogoda zachęci do spacerów! – Prognoza na 9 sierpnia

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar północnej części Polski również napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w ciągu doby na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie wyż, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, której jedynie nad samym morzem przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal się wahać i rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i z północy. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i lekko wahające oraz w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.