We wtorek będzie bardzo ciepło oraz możliwe są burze! – Prognoza na 2 sierpnia

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na zachodzie w Centrum oraz częściowo na północy w górach i na południu Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz niewykluczone burze z opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem oraz częściowo też na zachodzie i północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.