W weekend przez Polskę przejdą ulewy i burze! – Prognoza od 30 do 31 lipca

W kolejnych godzinach nad obszarem Polski przemieszczać będzie się dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych z ulewnymi opadami deszczu i burzami. Ponadto nad Bałtyk i obszar naszego kraju w ciągu doby nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu w Centrum i na wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo w tej części kraju możliwe są również burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie się wahać i spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na zachodzie w Centrum na wschodzie w górach i na południu naszego kraju przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu oraz niewykluczone burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i północy. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ciągłe oraz ulewne opady deszczu i niewykluczone burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad morzem i częściowo na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei w ostatni weekend miesiąca przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie w dalszym ciągu ze sobą ulewne opady deszczu oraz niewykluczone burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad morzem oraz częściowo na północy i zachodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C/+16°C w górach na południu i wschodzie Polski do nawet +23°C/+29°C termometry pokażą nad morzem i na pozostałym obszarze kraju. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie się wahać i zacznie stopniowo już rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.