W czwartek wystąpią przejaśnienia i będzie bardzo ciepło! – Prognoza na 28 lipca

W kolejnych godzinach nad obszar Polski i Bałtyk nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który może źle wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą możliwe liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem oraz częściowo też na Pomorzu w górach i między innymi na południu Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru pojawić mogą się burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Ponadto w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i stopniowo rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na północy oraz nad morze i w Centrum kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C/+22°C nad morzem oraz częściowo na Pomorzu i w górach do nawet +23°C/+27°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.