W weekend na Pomorzu będzie gorąco i burzowo! – Prognoza od 22 do 24 lipca

W kolejnych godzinach i do końca weekendu nadal napływać będzie ciepłe oraz upalne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Dodatkowo pogodę w naszym kraju i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym natężeniu. W zamian tego pojawią się burze, którym dodatkowo towarzyszyć będą ulewne opady deszczu i lokalnie grad. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty oraz ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ponadto w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie w cieniu wyniesie od +22°C/+25°C nad morzem i w zachodniej części województwa do nawet +31°C termometry pokażą na pozostałym obszarze województwa. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Jedynie nad morzem i w całym pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć i nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto początkowo do godzin porannych powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z zachodu i południowego – zachodu. Jedynie nad morzem i w pasie nadmorskim będzie nadal on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wrośnie i nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na wschodzie w Centrum i na południowym wschodzie województwa niewykluczone są też burze z gradem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do nawet +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko również wzrośnie i nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z ulewnym deszczem i gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również niewykluczone są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i we wschodniej części województwa możliwe są również lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +20°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.