W czwartek pojawią się burze oraz będzie ciepło! – Prognoza na 14 lipca

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Podkarpaciu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski przez całą noc i do godzin porannych powinno początkowo być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i lekko spadnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie ciepło i gorąco oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na północy i południu kraju pojawią się również burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie od nowa wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.