We wtorek będzie cieplej, ale pojawią się kolejne opady i burze! – Prognoza na 12 lipca

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal spływać będą umiarkowanie chłodne i wilgotne masy powietrza z sektora północno-zachodniego. Od zachodu powoli postępować zacznie jednak adwekcja cieplejszego i suchszego powietrza. Ponadto pogodę we wschodniej połowie kraju i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia znad okolic Łotwy, a zachód Polski będzie bardziej pod wpływem wyżu znad zachodniej Europy.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem, oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z opadami gradu i ulewnym deszczem, który będzie powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i okresowo porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą północno-zachodniego. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać, oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z opadami gradu i ulewnym deszczem, który będzie powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być na zachodzie i częściowo północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie  umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą północno-zachodniego. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-75 km/h, zwłaszcza na północnym wschodzie. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać, oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.