W poniedziałek na Pomorzu będzie gorąco i burzowo! – Prognoza na 4 lipca

Z początkiem nowego tygodnia nad Bałtyk i obszar północnej części Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz upalne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz między innymi pojawią się korzystne warunki do rozwoju burz z opadami konwekcyjnymi.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły miejscami rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z opadami gradu i ulewnym deszczem, które mogą powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C/+26°C nad samym morzem do +27°C termometry pokażą na przeważającym obszarze województwa. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i lekko wzrośnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.