W weekend pojawią się burze oraz będzie upalnie! – Prognoza od 2 do 3 lipca

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz upalne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego wschodu i południowego zachodu Europy. Ponadto do końca weekendu pogodę w naszym kraju i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i bardzo silnym natężeniu. Dodatkowo występować będą bardzo groźne i silne burze, którym towarzyszyć będą między innymi ulewne opady deszczu oraz gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym podczas burz w porywach może on dochodzić do nawet 100-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze spadać w później zacznie stopniowo już rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym o silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad morzem oraz częściowo na zachodzie i północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie się wahać i rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również możliwe będą liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i stopniowo zacznie też spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie upalnie oraz gorąco i między innymi też bez opadów i burz. Ponadto pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do +30°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.