W środę na Pomorzu będzie gorąco i możliwe są burze! – Prognoza na 29 czerwca

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar północnej części Polski nadal napływać będzie dość chłodne oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego wschodu Europy. W zamian tego pogodę nad morzem i na Pomorzu w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Damian Zbieg - Meteo24

Autor Zdjęcia Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i nad morzem będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie początkowo bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – zachodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.