W czwartek przez Pomorze przejdą burze i ulewy! – Prognoza na 30 czerwca

W kolejnych godzinach nad Bałtykiem i obszarem północnej części Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz upalne i na ogół wilgotne powietrze z południowego wschodu i południowego zachodu Europy. Dodatkowo będą rozwijać się groźne burze oraz między innymi pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku również na Pomorzu i wybrzeżu mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym początkowo będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się silne burze, które towarzyszyć będą opady gradu oraz ulewny deszcz powodujący błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do +30°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.