Weekend będzie upalny oraz przejdą silne burze! – Prognoza od 18 do 19 czerwca

W najbliższych godzinach nad obszar Polski napływać będzie upalne oraz początkowo dość mało wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Ponadto do końca weekendu pogoda zachęcać będzie do spacerów oraz między innymi pojawią się korzystne warunki do rozwoju burz.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne słabe opady deszczu lub mżawki możliwe są częściowo na Pomorzu i wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w weekend na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne i słabe opady deszczu lub mżawki możliwe będą częściowo na północnym wschodzie i w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do nawet +39°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na zachodzie niewykluczone będą między innymi przelotne opady deszczu i lokalne burze z opadami gradu. Na pozostałym obszarze Polski i nad morzem początkowo przez noc powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i górach będzie bardzo gorąco i upalnie oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą wystąpić gwałtowne oraz silne burze z opadami gradu i ulewnym deszczem, który powodować może błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na południu kraju i w górach. Temperatura powietrza za dnia i wieczorem wyniesie od +20°C do nawet +39°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północy. W zamian tego w porywach nad morzem i podczas burz może on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.