W środę spodziewamy się bardzo zmiennej pogody! – Prognoza na 15 czerwca

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Damian Zbieg - Meteo24

 Autor Zdjęcia Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również niewykluczone są liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być początkowo bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na Pomorzu zachodnim przyniesie ze sobą przelotne opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal niewykluczone są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północy w Centrum na wschodzie i południowym wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C/+21°C nad morzem oraz częściowo na północy w Centrum na wschodzie i w górach do nawet +22°C/+27°C termometry pokażą na zachodzie i południu Polski. wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach może on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.