We wtorek na Pomorzu również możliwe są burze! – Prognoza na 14 czerwca

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar północnej części Polski nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć i początkowo będzie jeszcze dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.