W piątek więcej chmur i nieco chłodniej ale nadal wystąpią gwałtowne burze! – Prognoza na 10 czerwca

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal powoli spływać będą nieco chłodniejsze, polarnomorskie masy powietrza, które na wschodzie kraju zderzać się będą z gorętszym powietrzem. Poza tym pogodę w naszym kraju kształtować będzie bruzda niskiego ciśnienia atmosferycznego i między innymi system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w większości naszego kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo wystąpią gwałtowne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu po północno-zachodni. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h, zwłaszcza w czasie burz. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i powoli rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne oraz gwałtowne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Trochę ładniejsza pogoda na zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu.  W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h, zwłaszcza podczas burz. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć, oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.