W czwartek na Pomorzu wystąpią burze z ulewnym deszczem! – Prognoza na 9 czerwca

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar północnej części Polski nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie początkowo bez opadów i burz do godzin porannych powinno być na wschodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. Jedynie na Bałtyku będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może dochodzić tam do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są lokalne oraz gwałtowne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.