We wtorek będzie bardzo ciepło oraz przejdą burze! – Prognoza na 7 czerwca

W kolejnych godzinach do Polski nadal napływać będzie bardzo ciepłe oraz wilgotne powietrze powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Dodatkowo pogodę w naszym kraju kształtować będzie w ciągu doby układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na wschodzie i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do nawet +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północy i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie początkowo do wieczora bez opadów i burz powinno być na Pomorzu zachodnim. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.