W poniedziałek będzie ciepło ale pojawią się chmury i miejscami zagrzmi! – Prognoza na 6 czerwca

W kolejnych godzinach do Polski nadal napływać będzie ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego wschodu i południa Europy. Dodatkowo pogodę w naszym kraju w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia nadciągający znad Niemiec.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem, oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie. Bez opadów. Możliwe lokalne zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby z przewagą wiejący od południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będzie w większości bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie pod koniec dnia na zachodzie może pojawić się przelotny deszcz i burza. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do nawet +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu po południowy. Dodatkowo w porywach w czasie burz będzie on dochodzić do 60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i zacznie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.