Weekend przyniesie liczne burze i przejaśnienia! – Prognoza od 4 do 5 czerwca

W kolejnych godzinach do Polski i nad Bałtyk nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę do końca weekendu nad obszarem naszego kraju będzie kształtować wyż i między innymi układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na zachodzie w górach i na południu Polski przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części kraju i w górach niewykluczone są burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do nawet +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północy i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i zacznie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem oraz na Wybrzeżu i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C/+20°C częściowo w pasie nadmorskim oraz na południu i w górach do nawet +21°C/+25°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu oraz z północy i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie będzie się wahać i lekko wrośnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północnym wschodzie i wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie będzie się wahać i rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które początkowo na wschodzie i między innymi częściowo też na zachodzie naszego kraju będzie stopniowo przynosić przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Natomiast na pozostałym obszarze Polski i nad morzem pod wieczór i w godzinach wieczornych również prognozowane jest większe zachmurzenie oraz możliwe będą przelotne opady deszczu i sporadyczne burze z opadami konwekcyjnymi o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków przewagą wiejący z północy oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz lekko spadnie i w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.