W poniedziałek przez Pomorze przejdą liczne burze! – Prognoza na 30 maja

Na początku nowego tygodnia pogodę na Pomorzu nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienie i system frontów atmosferycznych. Poza tym ciągu doby nad obszar północnej części Polski napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady mżawki i deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.