W poniedziałek nad Polską pojawią się liczne opady i burze! – Prognoza na 30 maja

W kolejnych godzinach pozostaniemy jeszcze pod wpływem chłodnych i wilgotnych mas powietrza sprowadzanych przez zanikający już układ niskiego ciśnienia znad północnej Europy i niżu wędrującego przez Białoruś w kierunku Łotwy i Estonii.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal występować będą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu, oraz zanikające burze. Możliwe też liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach utrzyma się na ogół umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się liczne burze z opadami drobnego gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +18°C. Wiatr nadal będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.