Weekend na Pomorzu zapowiada się burzowo! – Prognoza od 28 do 29 maja

Przez weekend nad obszarem północnej części Polski pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Dodatkowo do końca weekendu cały czas napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego – zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo przez całą noc na wybrzeżu i Pomorzu będą pojawiać się gwałtowne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr nadal będzie silny oraz bardzo silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z północnego – zachodu. Poza tym w porywach nad morzem i podczas burz będzie on dochodzić do 90-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego nad morzem i podczas burz w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i stopniowo będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego nad morzem i podczas burz w porywach może on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi oraz utrzyma się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północy i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Comments are closed.