W piątek na Pomorzu możliwe są gwałtowne burze! – Prognoza na 27 maja

W kolejnych godzinach nad obszar północnej części Polski nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Dodatkowo w ciągu doby pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym początkowo do godzin porannych powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się gwałtowne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +18°C. Wiatr nadal będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do nawet 100-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie pomału spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.