We wtorek na Pomorzu lokalnie mogą wystąpić burze! – Prognoza na 24 maja

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar północnej części Polski nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym początkowo powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do 10°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.