W poniedziałek na Pomorzu będzie ciepło i wietrznie! – Prognoza na 23 maja

Z początkiem nowego tygodnia nad obszar północnej części Polski i Bałtyk nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego wschodu Europu. Dodatkowo pogodę na Pomorzu w ciągu doby kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego i stopniowo nasuwający się kolejny dynamiczny układ niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na wybrzeżu oraz w Centrum i na wschodzie województwa przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego zrobi się ciepło i będzie na ogół bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +20°C. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.