W weekend przez Pomorze przejdą burze i ulewy! – Prognoza od 21 do 22 maja

W najbliższych godzinach i tak do końca weekendu pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferyczny i między innymi pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto dynamiczna pogoda w tej części Polski bardzo źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie. Dodatkowo nad Bałtyk i obszar północnej części Polski napływać będzie nieco chłodniejsze oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które będzie przynosić ze sobą przelotne lub ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą między innymi rozwijać się gwałtowne oraz lokalne burze z ulewnym deszczem oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr w nocy i nad ranem w sobotę będzie umiarkowany oraz silny i bardzo silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach podczas burz i opadów konwekcyjnych będzie on dochodzić do nawet 90-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal na Pomorzu i wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C/+13°C nad morzem do +14°C/+15°C termometry pokażą na dużym obszarze tego województwa. Wiatr nadal będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do nawet 100-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również wyraźnie będzie się wahać i szybko spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz niewykluczone burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu częściowo na Bałtyku i w zachodniej części województwa oraz w pasie nadmorskim. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz i będzie nadal się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu nadal przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu a nawet niewykluczone lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C/+13°C nad morzem i w rejonie Zatoki Gdańskiej do +14°C/+16°C termometry pokażą na pozostałym obszarze tego województwa. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal pomału rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.