W poniedziałek wróci większe ocieplenie z burzami! – Prognoza na 16 maja

Nad obszarem naszego kraju na początku nowego tygodnia będzie oddziaływać układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Poza tym do Polski i nad Bałtyk cały czas napływać będzie chłodne oraz coraz to cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz miedzy innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i północnego – wschodu. Jedynie nad morzem i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal na przeważającym obszarze Polski i nad morzem będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu oraz niewykluczone burze z opadami gradu i krupy śnieżnej możliwe będą początkowo oraz częściowo na zachodzie, południowym zachodzie i północnym wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i lekko spadnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.