W czwartek przez Polskę przejdą gwałtowne burze! – Prognoza na 12 maja

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie ciepłe oraz niestabilne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju w ciągu doby kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą gwałtowne burze oraz ulewne opady deszczu a nawet niewykluczone trąby powietrzne.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być w górach na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do nawet +17°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal spadać i się mocno wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz miejscami ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się lokalne oraz gwałtowne burze z ulewnym deszczem oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Ponadto niewykluczone są też lejki kondensacyjne jak i trąby powietrzne. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +21°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach i podczas burz oraz przy możliwym szkwale może dochodzić wiatr w porywach do nawet 90-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać i zacznie też rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.