W środę będzie gorąco oraz możliwe są burze! – Prognoza na 11 maja

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i front atmosferyczny. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz gorące i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorek wieczorem wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie i początkowo nad morzem i częściowo na północy Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do nawet +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach będzie ciepło i gorąco. W zamian tego utrzyma będzie występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów i burz początkowo powinno być w górach oraz na południu i południowym wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C/+22°C nad morzem oraz w górach i częściowo na północy Polski do nawet +24°C/+28°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie pomału spadać i na stałym poziomie oraz w południe w Warszawie na barometrach wskaże nad poziomem morza 1015 hPa.

Comments are closed.