We wtorek będzie bardzo ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 10 maja

Nad obszarem naszego kraju w ciągu doby pogodę kształtować będzie wyż oraz układ niskiego ciśnienia i między innymi początkowo słaby front atmosferyczny. Dodatkowo do Polski cały czas napływać będzie zróżnicowane oraz bardzo ciepłe i dość mało wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i pomału zacznie już spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bardzo ciepło i ze zróżnicowaną temperaturą powietrza, która oscylować będzie od +17°C/+19°C na północnym wschodzie w Centrum oraz na wschodzie i w górach do nawet +20°C/+24°C termometry pokażą nad morzem i na pozostałym obszarze kraju. Ponadto nad Bałtykiem i częściowo na Pomorzu i w pasie nadmorskim możliwe będą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu oraz niewykluczone są też lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być początkowo bez opadów i burz. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.