W poniedziałek będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 9 maja

Na początku nowego tygodnia nad obszar Polski nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy. W dodatku pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który przyniesie chmury oraz większe przejaśnienia i między innymi źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu i wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie ciepło oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach i na południu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C/+16°C na północnym wschodzie oraz w górach i na wschodzie do nawet +17°C/+22°C termometry pokażą nad morzem i na pozostałym obszarze kraju. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i zacznie stopniowo też spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.