Weekend przyniesie przejaśnienia i liczne burze! – Prognoza od 7 do 8 maja

Do końca weekendu nad obszar Polski nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę w weekend w naszym kraju kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który może źle wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami przynosząc ze sobą opady deszczu oraz niewykluczone burze, które w górach na południu i wschodzie Polski mogą miejscami być gwałtowne. Na pozostałym obszarze kraju i nad morzem powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do nawet +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu oraz niewykluczone lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C/+13°C w górach na południu i południowym wschodzie do nawet +18°C/+21°C termometry pokażą nad morzem i na dużym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południowym zachodzie i częściowo północnym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do nawet +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i lekko wahające oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu oraz niewykluczone lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C nad samym morzem do nawet +15°C/+20°C termometry pokażą w górach i na dużym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo jeszcze dość stabilne oraz z upływem godzin zacznie systematycznie już rosnąć i w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.