W czwartek przez Pomorze mogą przejść burze! – Prognoza na 5 maja

W kolejnych godzinach nad obszarem północnej części Polski będą wpływać korzystne warunki do rozwoju burz z opadami konwekcyjnymi. Ponadto cały czas nad Pomorze napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz słabe i o zmiennym natężeniu opady deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone też lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do nawet +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać i rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.