Kolejne dni przyniosą przejaśnienia i burze! – Prognoza od 2 od 3 maja

Przez kolejne dni długiego weekendu nad obszar Polski nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południa Europy. W zamian tego do końca długiego weekendu majowego pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad morzem oraz częściowo na północy i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w Poniedziałek na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów powinno być nad morzem oraz na północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do nawet +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i zacznie też spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu i południowym wschodzie wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie pomału spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w ostatni dzień długiego weekendu a dokładnie w Święto trzeciego maja na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do nawet +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i zacznie też rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.