W piątek będą mogły rozwijać się burze! – Prognoza na 29 kwietnia

W kolejnych godzinach również do Polski napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Dodatkowo pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu w Centrum i na wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powierza wyniesie od -1°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wyraźnie wahać i rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad morzem oraz częściowo na zachodzie i północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do nawet +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1028 hPa

Comments are closed.