W czwartek będzie ciepło i możliwe są burze! – Prognoza na 28 kwietnia

W kolejnych godzinach nad obszar Polski nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Ponadto pojawią się korzystne warunki do rozwoju burz oraz między innymi pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z opadami grady i krupy śnieżną. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północy w górach na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie się wahać i pomału rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem i częściowo na zachodzie i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do nawet +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i północnego – zachodu. Natomiast nad Bałtykiem będzie nadal on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.