Majówka minie pod znakiem burz i zmiennej pogody! – Wstępne Prognozy

Nowy początek miesiąca w naszym kraju prawdopodobnie będzie mijał pod znakiem bardzo zróżnicowanej i zmiennej pogody, którą kształtować będą układy wyżowe i dynamiczne niże z frontami atmosferycznymi. Ponadto bardzo zmienna pogoda i zróżnicowane ciśnienie atmosferyczne będzie źle wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Szczególnie na bardzo dynamiczny przebieg pogody musimy przygotować się tuż na początku majówki. I wtedy pogodę w naszym kraju i nad morzem kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia atmosferycznego i między innymi system frontów atmosferycznych. W zamian tego przez okres majówki napływało by arktyczne i na ogół też bardzo zróżnicowane oraz wilgotne powietrze prosto z północy i południowego zachodu Europy.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Dodatkowo dynamicznej i bardzo zmiennej pogodzie w naszym kraju i nad morzem będą miejscami towarzyszyć też chmury i przebłyski słońca na niebie. Ponadto temperatura powietrza w okresie majówki za dnia i wieczorem oscylować będzie od +3°C do nawet +19°C. Jedynie noce i poranki w różnej części Polski będą mogły przynosić lokalne przymrozki i mróz.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tak więc kochani wstępnie możemy Państwu napisać. Iż okres majówki prawdopodobnie minie pod znakiem arktycznej i bardzo zróżnicowanej masy powietrza, która przyczyni się do rozwoju burz a nawet lokalnie przyniesie ze sobą opady śniegu i porywisty wiatr.

 

Comments are closed.