W poniedziałek na Pomorzu spadnie deszcz! – Prognoza na 25 kwietnia

Z początkiem nowego tygodnia nad Pomorze w dalszym ciągu napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę nad obszarem północnej części Polski kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i zacznie też rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.