W czwartek pogoda na Pomorzu będzie zmienna! – Prognoza na 21 kwietnia

W kolejnych godzinach nad obszar północnej części Polski nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego wschodu i południowego wschodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie województwa i częściowo nad samym morzem i wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo nad samym morzem i Bałtykiem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.