We wtorek nad Pomorze wrócą opady deszczu! – Prognoza na 19 kwietnia

W kolejnych godzinach nad obszar północnej części Polski nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego wschodu i północnego wschodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu w ciągu doby kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno początkowo być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i zacznie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.