Weekend minie pod znakiem pogody w kratkę! – Prognoza od 16 do 17 kwietnia

Przez weekend nad obszar Polski nadal napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północy i południowego wschodu Europy. W zamian tego do końca weekendu pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie oraz dodatkowo poprawi nieco pogodę w większości kraju.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów powinno być na wybrzeżu i częściowo w północnej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – wschodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne i ciągłe opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym o zmiennym natężeniu możliwe będą w górach na południu i wschodzie kraju. Dodatkowo w tej części kraju niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1027 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1030 hPa.

Z kolei w Święta Wielkanocne przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne i ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu możliwe będą w górach na południu i wschodzie kraju. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – wschodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz będzie się też wahać i w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.