W środę będzie ciepło i z przejaśnieniami! – Prognoza na 13 kwietnia

W najbliższych godzinach nad obszar Polski napływać będzie chłodne oraz znacznie cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Dodatkowo pogodę w naszym kraju kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto będzie ciepło i bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do nawet +21°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i też będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.