Kolejne dni ze zmienną pogodą! Wstępne Prognozy

Kwiecień jak na razie nie rozpieszcza nas serwując chłodne, a nawet zimne masy powietrza, opady mieszane, śnieżyce, deszcz i wichury, miejscami suszę. W perspektywie kolejnych dni pojawiają się raczej krótkie epizody ciepła z przewagą jeszcze tych chłodniejszych.

Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay

Mijający weekend przynosi kolejne ochłodzenie z opadami przelotnymi i słabymi burzami. Zimne podmuchy wiatru zdecydowanie obniżają odczuwalną temperaturę za sprawą spływającej kolejnej fali arktycznego powietrza.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Nowy tydzień rozpocznie się od zaniku tych przelotnych opadów za sprawą nasuwającego się od zachodu klina wyżowego. Nocami wystąpią przymrozki ale za dnia temperatura zacznie wzrastać. Najcieplej może być przed samymi świętami, kiedy na termometrach będzie przejściowo nawet ponad 20 st.C

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

W święta prognozy nie są jednoznaczne. Część wskazuje na utrzymanie się jeszcze cieplejszego powietrza, a część wskazuje na kolejne ochłodzenie wywołane spłynięciem arktycznych mas powietrza i niestety dość solidne przymrozki, które już o tej porze roku mogą uszkodzić wschodzące uprawy. Ochłodzenie to utrzymałoby się do trzeciej dekady kwietnia lub ustąpi wcześniej. Prognozowanie o tej porze roku obarczone jest sporymi rozbieżnościami, ale jednego trzeba być pewnym jak to w kwietniu bywa – pogoda bardzo zmienna trochę akcentów letnich ale i zimowych.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Niestety przez kolejne dni kwietnia opadów nie będzie zbyt wiele, zwłaszcza na północy i zachodzie, oraz w centrum, czyli w tych regionach gdzie wciąż panuje duży niedosyt opadów. Trochę więcej popada głównie na południu.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tak więc kochani kolejne dni w dalszym ciągu będą przynosić pogodę w kratkę, której towarzyszyć będą przelotne i gdzieniegdzie opady konwekcyjne i niewykluczone burze na przemian z przebłyskami słońca na niebie w różnej części Polski. 

Comments are closed.