Weekend będzie wietrzny i ze zmienną pogodą! – Prognoza od 26 do 27 marca

Nad obszar Polski przez weekend nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego do końca weekendu pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy nad poziomem morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym wschodzie i w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do nawet +16°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na południu w górach i południowym wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i grad o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie pomału rosnąć i się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i zacznie też spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1032 hPa.

Comments are closed.