W piątek wystąpią chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 18 marca

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie zimne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południowego wschodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju w dalszym ciągu kształtować będzie wyż, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu lub mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów na północnym wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1039 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o słabym i zmiennym natężeniu możliwe będą na Pomorzu i częściowo zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć i się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1043 hPa.

Comments are closed.