W środę będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 16 marca

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie zimne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie oraz nad morzem i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do nawet +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północnego – zachodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz zacznie też rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.