W środę na Pomorzu wyjdzie zza chmur słońce! – Prognoza na 9 marca

W ciągu doby pogodę w północnej części Polski kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia. Ponadto nad Pomorze cały czas napływać będzie zimne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i z zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.