W marcu spodziewamy się wiosennej i zmiennej pogody! – Wstępne Prognozy

W nowym miesiącu pogodę w naszym kraju kształtować będą dwie bardzo zróżnicowane masy powietrza, którym sprzyjać będą liczne przymrozki a nawet wiosenne temperatury. Ponadto pogodę kształtować będzie wyż i układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, którym towarzyszyć będą opady mieszane a nawet niewykluczone wiosenne burze.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych danych z modeli numerycznych. Obszar naszego kraju na początku nowego miesiąca będzie pod znakiem bardzo zmiennej pogody, której towarzyszyć będzie bardzo zróżnicowana temperatura. Dodatkowo pojawi się więcej chmur oraz między innymi niewykluczone będą liczne mgły a nawet przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. W zamian tego możliwe są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną, którym może towarzyszyć porywisty wiatr.

Źródło Danych - WXCHARTS-COM

Źródło Danych – WXCHARTS-COM

Źródło Danych - WXCHARTS-COM

Źródło Danych – WXCHARTS-COM

Natomiast nieco inaczej wyglądają prognozy w połowie miesiąca. I wtedy nad obszarem całej Polski będziemy mogli poczuć powiew prawdziwej wiosny z temperaturą powietrza do nawet +15°C/+21°C. Jedynie nieco chłodniej z temperaturą do +2°C/+13°C  może być nad samym morzem oraz częściowo na północy i w Centrum kraju. Ponadto tak bardzo zróżnicowanej masie powietrza z dużym kontrastem termicznym będzie między innymi towarzyszyć też porywisty i silny wiatr.

Źródło Danych - WXCHARTS-COM

Źródło Danych – WXCHARTS-COM

Źródło Danych - WXCHARTS-COM

Źródło Danych – WXCHARTS-COM

Na koniec warto kochani dodać. Iż na stopniowe pogorszenie pogody musimy przygotować się od środy 02.03. I wtedy na dużym obszarze kraju w tym Polski spodziewamy się więcej chmur, którym będą mogły towarzyszyć lokalne mgły ze sporym i zmiennym zachmurzeniem a nawet z opadami mieszanymi.

Comments are closed.