W czwartek będzie wietrznie i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 24 lutego

Nad obszar naszego kraju w kolejnych godzinach nadal napływać będzie zimne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w Polsce oddziaływać będzie układ niskiego i wysokiego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będą mogły rozwijać się marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Jedynie przelotne opady śniegu o zmiennym i słabym natężeniu możliwe będą częściowo na północnym wschodzie oraz na wschodzie i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu lub mżawki i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów powinno być na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do nawet +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie spadać oraz będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.